Терминален блок со двослоен притискање

Карактеристики Push In Type Plug In Connection 1. Дизајн за заштеда на простор/приклучоци конектори.2.Отпорен на вибрации против олабавување со...

Дистрибутивен терминален блок 2,5 mm²

Детали Самозаклучувачките блокови за дистрибуција на електрична енергија од типот Push-in се подготвени за употреба и достапни во различни столбови бр. и ...

Din Rail Terminal Block 2,5mm 2pole Double Layer

Начин на монтирање 1. Приклучоци за монтирање: Откако ќе го поставите неактивното стапало на страната на водечката шина, пр...

2,5mm² Din Rail терминал со пружинска врска со кафез

Типични апликации Тестирано е за употреба во лифт, електрична енергија, железнички транзит, индустриска автоматизација, нови и...

Притисни во врска, без завртка приклучен терминален блок женски 2-24 пол

Детали за производот 1. PA66 изолација, V0 степен на отпорност на пламен 2. Прецизни калапи, разновидни опции за растојание 2,5MM-7,6...

MC-RA3.5HXXC-0001 Приклучок со завртка за приклучок 3,5 мм

Нашата производствена работилница за силни страни Машината за вбризгување го омекнува Pa66 при висока температура и вбризгување...

UK2.5 Завртка за поврзување со 2 пол

Чекори на монтирање Приклучоци за монтирање: Откако ќе го поставите неактивното стапало на приклучокот на страната на водичката шина, притиснете ...

Терминален приклучок Женски 2-24 полови

Detail SUPU производите се широко користени во лифт, електрична енергија, железнички транзит, индустриска автоматизација, нова енергија,...

Вести и блогови

Последни вести

SUPU Култура |Инспирирајте го потенцијалот, поттикнете го растот – Маркетинг центар за 2023 година...

SUPU Култура |Инспирирајте го потенцијалот, поттикнете го растот – Активност за градење група на маркетинг центар за 2023 година

нов23-11-06

Со цел дополнително да се изгради маркетинг тим полн со соработка, кохезивност и борбена ефективност, постојано да се подобрува и иновира и да се задржи водечката позиција на пазарот во конкуренцијата...

SUPU Култура |Инспирирајте го потенцијалот, поттикнете го растот – Активност за градење група на маркетинг центар за 2023 година

нов23-11-06

Со цел дополнително да се изгради маркетинг тим полн со соработка, кохезивност и борбена ефективност, постојано да се подобрува и иновира и да се задржи водечката позиција на пазарот во конкуренцијата...

Вести

SUPU претпочитано 丨 Брзо, професионално, заштеда!SUPU прилагодени решенија за вашиот железнички терминален блок

нов23-11-03

SUPU како снабдувач на решенија за индустриско електрично поврзување, неговите основни производи железнички терминал се неговите одлични перформанси и доверливост, длабоко фаворизирани од мнозинството клиенти.Во...

Вести

SUPU изложба |SUPU терминални конектори, помагаат да се изгради локалниот синџир на индустријата за електрична енергија од ветер

нов23-10-16

Со длабинската промоција на јаглеродните врвни и јаглеродни неутрални цели, енергијата на ветерот, како единствена предност на обновливите извори на енергија, покажува силен развоен потенцијал и станува важен придонесувач...

Вести
Научи повеќеnews_btn

Производи

Најнови производи

Терминален блок со двослоен притискање
Дистрибутивен терминален блок 2,5 mm²
Din Rail Terminal Block 2,5mm 2pole Double Layer
2,5mm² Din Rail терминал со пружинска врска со кафез
НОВО
Притисни во врска, без завртка приклучен терминален блок женски 2-24 пол
Гледај Повеќе
Притисни во врска, без завртка приклучен терминален блок женски 2-24 пол
НОВО
MC-RA3.5HXXC-0001 Приклучок со завртка за приклучок 3,5 мм
Гледај Повеќе
MC-RA3.5HXXC-0001 Приклучок со завртка за приклучок 3,5 мм

Примерок за апликација и консултантска услуга

Ви ја даваме гаранцијата за најдобра услуга

истрага СЕГА

За нас

Профил на компанијата

ЗА SUPU

Ningbo SUPU Electronics е основана во 1999 година и има две производствени бази.Се разви во четири главни деловни сегменти на конектори индустриски прекинувачи, електронски производи и прилагодени производи.Тоа е електрична индустрија која интегрира истражување и развој, производство, продажба и услуги.Одличен глобален снабдувач.

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕimg
компанија